Kelebek Etkisi..

Posted on 30 October 2014 Blog

Herşeyi bilmek zorunda değiliz fakat hayattan ne beklediğimizi bilmek zorundayız… Bunu hem kendimize hem de yakın çevremize borçluyuz diye düşünüyorum..

İnsan nereye ve nasıl gideceğini bilmeden yola çıkmamalı.. Aksi taktirde yolda karşılaştıklarının tercihleri hayatının yönünü değiştirebilir. Sonra bir bakmışsın, hiç istemediğin bir anda istemediğin bir noktadasın. Bulunduğun yer, hayal ettiklerinin yakınından bile geçmiyor. Oysa herkesin hayatı kendi çizdiği rayda gitmeli.. Sadece kendi seçtikleri ile yolculuk yapmalı.. Ve ineceği istasyonu kendi belirlemeli…Çünkü duygusal tatmini herkes başka istasyonda, bambaşka kişilerde bulur. İşte tam olarak bu yüzden yola çıkmadan önce bir kez daha düşünmeli..

Oysa, öyle hızlı yaşıyoruz ki hayatı, bazen iç sesimize kulak vermeyi bırakıp sadece ”doğru” lara göre plan yapıyoruz.Sanki bilgisayar oyununda sanal bir dünyayı yönetiyormuşuz gibi.Ve sonunda büyük bir yanılgıya uyanıyoruz..

Oyun bitti !

Maalesef, hayat bilgisayar oyunlarındaki gibi ”tekrar” tuşuna basınca oyunu başa almıyor. Ya da ”Kelebek Etkisi” filminde olduğu gibi zamanı başa sarıp bir daha deneme şansı vermiyor..Kaldığınız yerden devam etmek zorundasınız..

Hayal kırıklıkları ve pişmanlıkları sindirmek zordur. Fakat herşeye rağmen yaşadıklarımız ne kadar yıkıcı olsa da ‘enkaz’ her zaman iyi bir tecrübedir..