Sonbaharda yeni başlangıçlar yapmak isteyenler buraya ;-)

Okuldan dershaneye, oradan özel derse yetişmeye çalışan, eğitim sisteminin yarış atına çevirdiği kuşaktan birisi olarak Eylül ayı benim hayatımda dönem başı..

Yeni başlangıçlar yapmak için iyi bir zaman… Çünkü sonbaharın sükuneti sizin kendinizi anlamanıza destek oluyor. Hele de etrafınızda sonbahar huzurunu yaşayan ve yaşatan insanlar varsa… Neyse konuyu dağıtmayalım da bu sene neler yapacağız onu planlayalım..

Birinci aşama sağlık.. Çünkü sağlık olmadan ne mutluluk olur ne de başarı. Bedenimiz bizim en değerli varlığımız ve biz hem fiziksel hem de psikolojik olarak ona iyi bakmaya mecburuz. Bu yüzden bu sene ilk hedefim sağlıklı yemekler pişirme konusundaki becerimi arttırmak. Böylece hem kendimi hem de danışanlarımı sağlıklı besleyebilirim. Hıı bir de dünya tatlısı asistanım Şükriye’yi:)) Ikinci hedefim ise düzenli spor yapmak. Haziran a kadar aralıksız spor yapmayı başarırsam kendime bir ödülüm var.. Tabi bu konuda sporu sevmeme katkısı olan Swiss Otel’i unutmayalım. Vee tüm bunların sonucunda beklentim yağ oranımın düşmesi, kas oranımın yükselmesi. Böylece hem daha fit hem de daha sağlıklı ve enerjik olacağıma inanıyorum. Bir de psikolojik boyutu var tabi.. Düzenli spor yapıldığı zaman serotonin hormonunun salgılanmasını ve mutluluk düzeyinin artmasına destek oluyoruz. Yani aslında yasal uyuşturucu dediğimiz antidepresan etkisini kendi irademizle sağlayabiliyoruz..

Hadi o zaman başlayalım mı???
Yarın Pazartesi ; yeni bir hafta, yeni hedeflerimizin başlangıcı… Sadece 30 dakikalık yürüyüş ve sağlıklı besinleri tercih etmek bile uzun vadede hayatınızda çok şey değiştirecek…

Ben saatimi yarın sabah 07:00 ye kurdum bile;)) Peki ya siz, daha lezzetli bir hayat için bana katılmaya hazır mısınız???