Günün Ana Fikri..

Eğer keyifiniz yerindeyse zamanın ne kadar hızlı aktığını anlayamıyorsunuz. İşte benim için bugün kum saatinin hızına yetişemediğim bir gün oldu.. Ve saatler 01:27 yi gösterirken benim hala anlatacaklarım var 🙂

3 yıldır farklı televizyon kanallarında programlarına konuk oluyorum. Her program bitiminde, eleştirilerini almak için ilk telefon ettiğim kişiler anne-babam oluyor. Bunun sebebi; onların sadece ebeveynlerim olması değil aynı zamanda Edebiyat Fakültesi mezunu, devrik cümlelere ve “şey” kelimesinin yersiz kullanımına tahammül edemeyen kişiler olmaları.. Her zaman olduğu gibi bugün de arabaya doğru yürürken annemle konuşuyordum. Arkadan babamın sesini duydum. “Saydım, tam 3 kere ‘şey’ kelimesini kullandın”.

Hay Allah… Ne dikkatli, yine gözünden kaçmamış! Derin bir nefes alıp, savunmaya geçiyordum ki “Yine de her geçen gün daha iyisin, seninle gurur duyuyorum” cümlesini duydum. Sanırım benim için günün en güzel dakikaları burada başlıyor.. Neden mi? Çünkü bu cümle benim farkındalıklarımın artmasına katkıda bulundu.

Mesela, yapıcı eleştirilerin insanı bir adım ileriye taşıdığına ve daha da ileriye taşıyacağına inancım arttı. Ifade gücünün, en az bilgi birikimi kadar önemli olduğunu farkettim. Aaa ama en önemlisi, henüz çok başında ve öğrenecek çok şeyim olduğunu farkettim..

Bu da insanı yaşama bağlayan kilit noktalardan birisi olsa gerek.. Yarın hepimiz için hayatın farklı yönlerini görebileceğimiz bir gün olsun 😉

İyi geceler..