İLK BLOG’um

Posted on 19 August 2014 Blog

Blogdaki ilk yazımda size kendimi tanıtmak istiyorum. Diyeceksiniz ki “Hakkımızda da zaten özgeçmişiniz var”. Haklısınız.. Diyetisyen Buket Adanç Kimdir, Eğitim Aldığı yerler, Çalıştığı Kurumlar vb.. pek çok bilgi hakkımızda bölümünde mevcut. Ama bu bölümü Diyetisyen kimliğim ile değil, özel hayatım daki geveze kimliğim ile yazıyorum.. Peki nerden çıktı bu blog? Aslında uzun yıllar öncesine dayanıyor diyebilirim..

Büyük bir hevesle kayıt yaptırdığım “Beslenme ve Diyetetik” bölümündeki ilk günüm tam bir hayal kırıklığı ile sona erdi. Benim hayal ettiğim şey: Beyaz önlükle hastane odasında bilmiş bilmiş konuşmak iken kendimi Anatomi dersinin acımasız kitaplarının içerisinde buldum. Üstüne birde fizyoloji,histoloji,biyokimya derken kendimden iyice umudu kestim.. Mutsuzdum.. Defalarca okulu bırakmaya teşebbüs ettiysem de annemin sitemleri,babamın emekleri derken bir baktım okul bitmiş. Ne yapacağım konusunda karar vermeliydim. Ya sil baştan başka bir bölüm okuyacaktım ya da deneyecektim. Ben denemeyi seçtim..

Aslında büyük bir aşkla okuyup, hevesle başlamadım bu işe. Ama bir süre sonra farkettim ki ben konuşmak için dünyaya gelmişim 🙂

Farklı insanlar tanımayı, dinlemeyi ve anlatmayı çok seviyorum. Yani danışanlarım bana işimi sevdirdi diyebilirim.

İşte bu yüzden kendimden de birşeyler katarak daha fazla şey paylaşmak istedim.. 
Ve bugün kendime doğum günü hediyesi olarak bu bloğu yazmaya başladım.

Biliyorum, çok konuşuyorum :)
Ama bu sefer sadece beni dinlemek isteyenlere anlatacaklarım var..